Tomáš Dikoras *1987

V kamenickém oboru pracuji od 15 let, kdy jsem nejprve jako brigádník a po maturitě jako zaměstnanec postupně pronikal do tajů tohoto řemesla, pod vedením místního zkušeného kameníka p. Přikryla. Své zkušenosti jsem získával při tvorbě kamenických výrobků v jeho dílně. Dostal jsem příležitost vyzkoušet si téměř všechny výrobní technologie,  ať už při montáži pomníků, kuchyňských pracovních desek ze žuly, parapetů, schodů či dlažeb.

Přelomovým se stal rok 2012, kdy jsem začal podnikat v oboru kamenictví. Mohl jsem využít spojení mého nadšení a získaného umu s kamenickou profesí. Naučil jsem se kámen vnímat jako stavební materiál. Dnes se moje firma S T A V O K A M zabývá širokým spektrem stavebně kamenických prací.
Dozvědět se více

Smysl mé práce

 • 1

  Pod slovem "úspěch" vnímám schopnost dosáhnout cílů při individuálním rozlišení potřeb zákazníka.

  Spojením našich možností a dovedností jsme schopni ukázat, že i beton nebo kámen, který je studený a strohý, se pod našima rukama mění v nádherné tvary a pomocí teplých barev umíme vykouzlit dokonalou symbiózu mezi vizuálním zážitkem a účelností samotnou.

 • 2

  Uchvacují mě nové technologie, materiály, krása a dokonalost. Mění se myšlení lidí, mění se krajina a životní prostředí okolo nás.

  Naše okolí v posledních letech překonává generační změny, doslova ve zrychleném tempu se před našimi zraky objevují nová řešení, nové materiály i filozofie. Jsme plnohodnotnou součástí těchto změn.

 • 3

  Věřím, že svou prací přispívám ke zkvalitnění života okolo sebe. V hlavě nosím plno plánů a v srdci touhu vystoupat na vrchol.

  Snažíme se pro naše zákazníky zajišťovat široké portfolio prací, služeb a úkonů, spojených s výstavbou, rekonstrukcí a realizací stavebních prací. Díky úzkému sepjetí a kooperaci s partnerskými firmami, využíváním nejmodernějších technologií a poznatků z oboru stavebnictví se snažíme o nejlevnější průběh realizací všech činností.

Priority mé práce

Excelentní vzhled
Kvalitní materiály
Originalita
Rychlost a kvalita
Osobní přístup
Flexibilita, invence
Dobrá investice
Trvalá hodnota

Napsali o nás

Firmu STAVOKAM pana Dikorase jsem oslovil kvůli vyčištění žuly na rodinné hrobce. Pan Dikoras se práce ochotně ujal. Práci odvedl v krátkém čase a velmi precizně. Navíc mi opravil drobnou prasklinu ve struktuře kamene tak, že není téměř znát. Děkuji.

Jan Procházka

Děkuji panu Dikorasovi za nevšední návrh, realizaci a vůbec celé ztvárnění naší zahrady a citlivé zakomponování přírodního kamene do ní. Jeho dílo je kvalitně zhotoveno a naše okolí dostalo mimořádně poutavý a netradiční ráz. Firmu Stavokam všem vřele doporučuji.

Ludmila Kropková

Pan Dikoras se u nás doma podílel na rekonstrukci koupelny. Sestavil nám několik variant použité dlažby, v kombinaci se žulovou deskou. Oceňujeme zejména vzornou čistotu, kterou udržoval jak během prací, tak i po skončení. Jsme velmi spokojeni a děkujeme.

Anna Tobolíková